Google Ads

visibility:hidden">

Hudobná škola YAMAHA

Hudobná škola Yamaha pôsobí po celom svete a patrí k najväčším organizáciám svojho druhu. Vznikla v Japonsku v roku 1954, od 1967 funguje v Nemecku a od 1994 pôsobí aj v Českej a Slovenskej republike.

- Zásada HŠ YAMAHA znie: "Niet nehudobných ľudí. Sú len nerozvinuté talenty!"

Predškolské hudobné programy

Obsiahle vyučovacie metódy a koncepty odpovedajú veku detí. Na ich vývoji sa podieľalo mnoho odborníkov z oblasti  hudobnej pedagogiky, pediatrie a detskej neuropsychológie. Deti, ktoré sa odmalička hudobne rozvíjali, získavajú okrem potešenia z hudby podvedome aj predpoklady rozvoja ich kognitívnych schopností. v kojeneckom veku vedie počúvanie hudby a učenie piesní k intenzívnemu prepájaniu siete nervových buniek v mozgu. Aktivity počas hodín sú zamerané na rozvoj sluchu, zraku, reči, jemnej a hrubej motoriky. Využívame tiež detské masáže a tzv. babyhandling = systém cvičení, ktoré podporujú rozvoj koordinácie, rovnováhy, chôdze... Tieto "krížové pohyby" vedú k prepájaniu hemisfér a takáto aktivácia mozgu je dobrou prevenciou porúch učenia.

Neoceniteľným vedľajším efektom je skutočnosť, že počas hodín dochádza aj k výraznému rozvoju sociálnych schopností a vzťahov.

Podrobnejšie sa o jednotlivých programoch HŠ YAMAHA dočítate na www.yamahaskola.cz .

Ale lepšie je raz zažiť, ako stokrát počuť, preto sa môžete prísť pozrieť priamo na ukážkové hodiny, alebo aj počas roka na prebiehajúci učebný proces.

Obsahom kurzov hudobnej školy YAMAHA sú jednoduché piesne, rozprávanie, hudobno-pohybové a rytmické hry, počúvanie skladieb, hra na rytmické hudobné nástroje (vrátane doplňujúcich výtvarných a pracovných činností).

Každá hodina rozvíja určitú tému zo života detí, ktoré zodpovedajú ich veku a skúsenostiam. Ku každej téme je pripravená zodpovedajúca pieseň, báseň a sluchová ukážka, takže spoločne s príbehom a rytmickou alebo pohybovou hrou tvorí hodina organický jednotný celok. Vďaka aktívnej účasti jedného z rodičov, využívaním zaujímavých učebných materiálov - moderných spevníkov, CD s nahrávkami piesní a sluchových skladieb, leporeliel a ďalších progresívnych pomôcok, je pôsobenie cielené a intenzívne.


Program ROBIK - deti od 4 do 18 mesiacov

Program Prvé krôčiky k hudbe –deti od 18mes – 4 rokov

Skupinka pre deti v škôlkárskom období

 

INFO O KURZE: Mgr. Katarína Bujnová 0904 682 878

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára